منو
صفحه اول رزرو های من
جستجو با کد آگهی
تماس با ما هدیه سفر ثبت آگهی
تاریخ : 1399/2/21

قیمت زمین آماده ساخت در مناطق مختلف تهران + جدول

به‌رغم اینکه سال ۹۴ سال پایانی رکود مسکن روز کاغذ بود و امسال حجم معاملات آپارتمان مسکونی در بازار با ورود به فاز پیش‌رونق افزایش قابل توجهی نسبت به سال گذشته را تجربه کرد، اما بازار مسکن هنوز از رخوت و بی‌تحرکی مزمنی که سازندگان به آن مبتلا شده‌اند، متاثر است.

 قیمت زمین آماده ساخت در مناطق مختلف تهران + جدول

حجم معاملات زمین در سال جاری به حدی پایین بوده که امکان اعلام قیمت میانگین هر منطقه وجود ندارد؛ چراکه تعداد معاملات قطعی زمین در مناطق مختلف آن‌قدر اندک بوده که نمی‌تواند مبنای اعلام اطلاعات قیمتی قرار گیرد.

برخی کارشناسان مسکن اعتقاد دارند مهم‌ترین دلیل بی‌انگیزگی سازندگان برای ورود به بازار ساخت‌وساز این است که آنها در دوره رشد حبابی قیمت مسکن تا سال 92 سودهای هنگفت و غیرمتعارفی برده‌اند و از این رو اکنون حاضر نیستند با سودهای معقول و متعارف که از صنعت ساخت‌وساز انتظار می‌رود، در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.

در واقع با وجود اینکه شرایط بازار برای ساخت‌وساز مساعد است و خریداران زیادی متقاضی تملک آپارتمان‌های مصرفی هستند، سازنده‌ها از ورود به بازار مسکن خودداری می‌کنند، چراکه می‌دانند در شرایط ثبات خبری از سودهای نجومی نیست. این در حالی است که تجربه 15 ماه اخیر از یکسو و پیش‌بینی کارشناسان مسکن از سوی دیگر، موید این است که سال آینده نیز بازار قطعا روی ریل ثبات به پیش خواهد رفت و طمع حباب قیمتی چه در میان فروشندگان، چه سازندگان و چه دلالان ملک بی‌ثمر است.

اما شاید مهم‌ترین سیگنال حرکت ساخت‌وساز به سمت رونق را بتوان در وضعیت بازار زمین جست‌وجو کرد؛ چراکه بیشترین هزینه تولید مسکن مربوط به قیمت زمین است که به‌طور متوسط در تهران 53 درصد از هزینه هر واحد آپارتمان را شامل می‌شود.

1094601_6eb97ec5-bd27-4d4d-909c-29d45ff78021
 

املاک باشی وبسایت رزرو آنلاین است که در زمینه اجاره روزانه خانه، آپارتمان مبله، اجاره سوئیت ، اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه بوم گردی فعالیت دارد.

املاک باشی مجموعه‌ای از سوئیت تهران ، آپارتمان مبله تهران ، ویلا شمال، ویلا کردان ، سوئیت اصفهان ، سوئیت یزد ، سوئیت شیراز ، سوئیت مشهد ، سوئیت کیش ، اقامتگاه‌های بوم گردی و ویلا اطراف تهران را در دسته بندی های مختلف گرد هم آورده است تا خدمات آنلاین اجاره ویلا و اجاره روزانه خانه را برای مسافران ساده‌تر کند.

خدمات املاک باشی شامل : اجاره روزانه خانه در تهران، اجاره سوئیت تهران، اجاره ویلا شمال، اجاره ویلا کردان، اجاره ویلا رامسر، اجاره ویلا ماسال ، اجاره ویلا در نوشهر ، اجاره ویلا در چالوس ، اجاره ویلا متل قو، اجاره ویلا اطراف تهران، اجاره ویلا و سوئیت ، اجاره ویلاهای استخردار ، اجاره ویلا ساحلی ، اجاره ویلا جنگلی ، رزرو اقامتگاه بوم گردی ، اجاره سوئیت اصفهان ، اجاره سوئیت یزد ، اجاره سوئیت مشهد ، اجاره سوئیت کیش و اجاره سوئیت شیراز و در سایر شهرهای توریستی ایران می باشد.

اجاره ویلا شمال

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا اطراف تهران

​اجاره ویلا اطراف کرج

اجاره ویلا و سوئیت ماسال

اجاره روزانه 

 

نصب اپلیکیشن املاک باشی