Connect with us

اجاره روزانه

تالاب میقان اراک؛ زیستگاه پرندگان مهاجر

در میان تمام جاذبه های گردشگری که در استان مرکزی قرار دارد، باید به تالاب میقان اشاره کنیم. این تالاب رویایی که از زیباترین مکان های گردشگری در ایران است، هر ساله پذیرای پرندگان نادر و مهاجری است که زیبایی خاصی را با خود به همراه دارند. می توانید بیش از 60 نوع پرنده مهاجر را در کنار این تالاب هر ساله مشاهده کنید.

Published

on

تالاب میقان در اراک

استان مرکزی یکی از استان های خاص و زیبا در ایران است، که جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی را در خود جای داده است. این استان دیدنی با داشتن تالاب میقان، هر ساله گردشگران و مسافرانی که به طبیعت و دیدن پرندگان مهاجر و نادر علاقه مند هستند را، به سمت خود جذب می کند. دیدن این تالاب در میان انبوهی از مکان های طبیعی، می تواند هیجان انگیز باشد.

در زمان های گذشته تالاب میقان نمکزار بزرگی بوده است که در ایران به دلیل داشتن نمک زیاد به شهرت رسیده است. با این که این تالاب در منطقه ای کویری قرار دارد، اما بدان معنا نیست که خالی از آب بوده و خشک است.  اگر در 15 آبان به این منطقه سفر کنید، می توانید با درناهای نابی در این تالاب مواجه شوید. درناهای دیدنی که از جمله زیباترین پرندگان ایران به شمار می روند.

تالاب میقان اراک

بهترین زمان سفر به اراک و بازدید از تالاب میقان

از آنجایی که استان مرکزی منطقه ای گرم است، در فصل زمستان آب و هوای معتدلی دارد. پس بهترین زمان برای بازدید از این تالاب رویایی و خاص، اوایل پاییز تا انتهای زمستان است. در این زمان پرندگان مهاجر زیبا و نادری به این تالاب سفر می کنند، که زیباترین صفحه از جهان را برای تماشاگران به نمایش می گذارند. می توانید ناب ترین پرندگان را در این منطقه مشاهده کنید.

یکی از پرندگان نادری که در تالاب میقان می توانید آن را ببینید، درنا است. این پرنده مهاجر زمانی که قصد دارد به محل اصلی سکونت خود بازگردد، در میانه راه در کنار این تالاب توقف نموده و به استراحت می پردازد. می توانید بیش از 60 درصد پرندگان مهاجری که از ایران می گذرند را در کنار این تالاب مشاهده کنید.

کافیست اپلیکیشن املاک باشی را بر روی گوشی خود نصب کرده، و در هر زمان و مکانی که هستید اقدام به اجاره سوئیت در نزدیکترین محل به تالاب میقان نمایید. پس از آن خودتان را برای آغاز سفری رویایی و خاطره انگیز به این منطقه دیدنی اماده کنید.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.