Connect with us

جاذبه های گردشگری

دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شیراز

شهر زیبای شیراز با جاذبه های پرشکوه تاریخی و طبیعت منحصربه فرد، سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر ایرانی و خارجی است. برای آشنایی با جاذبه های گردشگری شیراز با ما همراه باشید.

Published

on

جاذبه های گردشگری شیراز

تخت جمشید:

این مجموعۀ تاریخی باشکوه که از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شیراز است، متعلق به دوران ساسانی است؛ با قدمتی چند هزار ساله معرف معماری، فرهنگ و تمدن غنی ایران باستان است. از کاخ های زیبای این بنا جز پاره سنگ ها، سنگ نوشته ها و مجموعه ای از حکاکی های روی سنگ چیز زیادی باقی نمانده است؛ با این حال شکوه و عظمت آن نه تنها برای ایرانیان، که در جهان مثال زدنی است. تخت جمشید در فهرست آثار یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این مجموعه در شهر مرودشت در 10 کیلومتری شیراز قرار دارد.

پاسارگاد:

مجموعۀ تاریخی پاسارگاد از دیگر جاذبه های گردشگری شیراز، متعلق به عهد هخامنشیان است. از مهم ترین بناهای این مجموعه مقبرۀ کوروش است؛ که نسبت به سایر بناهای این مجموعه سالم باقی مانده است. سایر بناهای موجود در این مجموعه شامل مقبرۀ کمبوجیه، کاروانسرای مظفری، کاخ بار عام، کاخ بار اختصاصی و تل تخت است. مجموعۀ پاسارگاد نیز در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسیده است.

پاسارگاد
حافظیه:

آرامگاه حافظ یکی دیگر از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شیراز است. هرساله ادب دوستان به این شاعر ادای احترام می کنند و در مقبرۀ این شاعر پارسی گرد هم می آیند. ساخت آرامگاه حافظ به صدها سال پیش باز می گردد با این حال حافظیه در دوران پهلوی به شکل امروزی طراحی شد و به اجرا در آمد. مجموعۀ حافظیه به زیبایی طراحی شده و بازدید کنندگان لحظات خوشی را می توانند در این حیاط و بین نارنجستان ها سپری کنند.

جاذبه های گردشگری شیراز
آرامگاه سعدی:

این مقبرۀ زیبا در جوار باغ دلگشا شیراز قرار دارد. بنای امروزی آرامگاه سعدی از بناهای معاصر است و با اقتباس و الهام از کاخ چهل ستون طراحی شد. آرامگاه سعدی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز برای ادب دوستان است. این مکان، خانقاه و محل زندگی سعدی در سالهای آخر عمرش بوده و پس از مرگ نیز در آنجا دفن شد.

آرامگاه سعدی
ارگ کریم خان:

مهم ترین و بزرگ ترین بنای به جا مانده از دورۀ زندیه، ارگ کریم خان است. این ارگ محل زندگی کریم خان بوده و ترکیبی از معماری نظامی و مسکونی است. این بنا در حال حاضر به عنوان موزه استفاده می شود و مجسمه هایی تماشایی در آن به نمایش گذاشته می شود. ارگ کریم خان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

جاذبه های گردشگری شیراز
بازار وکیل:

این بازار سرپوشیده یکی دیگر از آثار تاریخی به جا مانده از دورۀ زندیه است.گرچه با احداث خیابان این بازار نسبت به ابتدا اندک تغییراتی نموده است، با این حال از زیباترین بازارهای سرپوشیده ایران است.اگر از علاقمندان به معماری سنتی ایران هستید حتما بازدید از این مجموعه را در لیست گردش های خود قرار دهید. این مجموعۀ زیبا نیز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بازار وکیل شیراز
حمام وکیل:

از دیگر جاذبه های گردشگری شیراز حمام تاریخی وکیل است. این حمام پر از نقش و نگار جنب مسجد وکیل قرار گرفته است. این اثر نیز به ثبت ملی رسیده و امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود.
مسجد نصیرالملک:مسجدی زیبا ترکیبی از بازی رنگ و نور. این اثر مربوط به دوران قاجار است و به خاطر پنجره هایی باشیشه های رنگی اش به مسجد صورتی شهرت پیدا کرده است.

جاذبه های گردشگری شیراز
خانۀ زینت الملوک:

بنایی زیبا و باشکوه متعلق به دورۀ قاجار است. این خانه به گچ بری ها، آینه کاری ها و نقاشی های دیواری نفیسی مزین است. در حال حاضر این مجموعه تغییر کاربری داده شده و از آن به عنوان موزۀ گنجینۀ فارس استفاده می شود.

خانه زینت الملوک در شیراز
باغ نارنجستان قوام:

این باغ و بنای داخل آن متعلق به دورۀ قاجار و ملک خانوادۀ با نفوذی در آن دوره است. در این بنا از هفت هنر ایرانی استفاده شده این هنر ها شامل نقاشی سنتی، گچ بری، معرق کاری، حجاری، منبت کاری، آجر کاری وآینه کاری های چشمگیر است. از قسمتی از این بنا به عنوان موزه استفاده می شود. این باغ نیز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

باغ نارنجستان قوام
آرامگاه شاهچراغ:

این بنای مذهبی آرامگاه دو تن از فرزندان امام کاظم (ع) و برادران امام رضا (ع) است، هرساله زائران بسیاری را به سوی خود می کشاند. فضای داخلی مقبره، با آینه کاری و گچ بری های زیبا تزیین شده است. فضای بیرونی مقبره نیز باصفا و زیباست.

آرامگاه شاه چراغ
باغ ارم:

از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شیراز باغ ارم است. این باغ در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در باغ می توانید لباس های سنتی بپوشید و عکس بیندازید. در باغ ارم محصولات و صنایع دستی، خوراکی های لذیذ در غرفه ها به گردشگران عرضه می گردد. عمارتی شاهانه در میان باغ سر به آسمان برداشته و درختان و گل های زیبادر سراسر باغ به چشم میخورند.

جاذبه های گردشگری شیراز

جاذبه های گردشگری طبیعت شیراز: جاذبه های طبیعی

تنگ بستانک:

این منطقۀ زیبا با عنوان بهشت گمشده شناخته می شود. این دره بین دو صخرۀ مرتفع از دو سمت احاطه شده است. رودخانه، چشمه های آب و درختان سربه فلک در طی مسیر همراه شما خواهند بود.این منطقه در فاصلۀ 120 کیلومتری شیراز قرار گرفته و جادۀ ارتباطی مستقیم با پاسارگاد و تخت جمشید نیز دارد.

تنگ بستانک شیراز
آبشار مارگون:

یکی از شاخص ترین جاذبه های گردشگری شیراز و مناظر طبیعی چشم نواز آن، آبشار مارگون است. این آبشار در شهر سپیدان در فاصلۀ 140 کیلومتری شیراز قرار گرفته است.در اطراف این آبشار زیبا امکانات رفاهی گردشگران فراهم آمده است. در زمستان قندیل های یخ زیبای این آبشار دیدنی است.تا نزدیکی آبشار مسیر ماشین رو وجود دارد. مسیر پیمایش و پیاده روی آن با سنگ فرش، گردشگران را به سوی آبشار هدایت می کند.

جاذبه های گردشگری شیراز
روستای قلات شیراز:

این روستای سرسبز و خوش آب و هوا که قدمتی چند هزارساله دارد، در فصول گرم هم خنک است. به دلیل حضور گردشگران، امکانات رفاهی برای مسافرین در این منطقه در نظر گرفته شده است. علاوه بر طبیعت زیبای روستا می توانید از آسیاب های آبی، کلیسای تاریخی و بافت قدیمی روستا دیدن کنید.

روستای قلات شیراز
آبشار فدامی:

یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری شیراز این آبشار منحصربه فرد است. ترکیبی از آب شور، شیرین، سرد و گرم. آبشار آب شور در بالادست و آبشار آب شیرین در قسمت پایین تر قرار گرفته است. آب شیرین این آبشار در تابستان سرد و در زمستان گرم است. آب شور آبشار حالت برعکس آب شیرین را دارد. در پایین دست، دو آبشار شور و شیرین با یکدیگر ادغام شده و در حوضچه ای جمع می شوند.

آبشار فدامی شیراز


علاوه بر بازار های محلی و سنتی که از جاذبه های گردشگری شیراز هستند، مثل بازار محلی حاجی شیراز، سرای مشیر و بازار وکیل، می توانید از بازار ها و پاساژهای مدرن شیراز هم خرید کنید؛ بازار های مدرن و معروف شیراز شامل مجتمع های تجاری خلیج فارس، زیتون فارس، حافظ، الماس و… .

سوغات و خوراکی های خوشمزۀ شیراز شامل فالوده شیرازی، یوخه که با نام کاک هم شناخته می شود و کلوچه های برنجی شیراز است.

جاذبه های گردشگری شیراز

رزرو آپارتمان مبله، اقامتگاه بومگردی و اجارۀ سوییت با املاک باشی

برای اقامتی آسوده و راحت در سطح استان همراه با لذت توامان از جاذبه های گردشگری شیراز، می توانید آپارتمان مبله و سوییت مورد نظر خود را با توجه به تعداد نفرات، هزینه و انتخاب منطقۀ شهری در املاک باشی، بدون فوت وقت رزرو کنید.

تصاویر منازل و هم چنین قیمت هر یک از آن ها در سایت املاک باشی درج شده است. به راحتی می توانید آپارتمان یا سوییت خود را انتخاب و رزرو کنید و بدون نگرانی و دغدغۀ محل سکونت سفر خوشی را آغاز کنید. اگر از علاقمندان به اقامتگاه های بومگردی هستید، املاک باشی امکان اسکان گردشگران را در این اقامتگاه ها نیز فراهم آورده است.

همچنین میتوانید با نصب اپلیکیشن املاک باشی در هر جایی که هستید به راحتی اقدام به رزرو اقامتگاه مناسب خود نمایید.

راهنمای رزرو اقامتگاه در املاک باشی؟

1- از طریق کادر جستجو مقصد سفر خود را سرچ کنید

2- از فیلتر بالای سایت میتوانید تعداد نفرات و تاریخ سفر را فیلتر کنید و از بخش فیلترهای بیشتر ، محدوده قیمت ، استخر ، تعداد اتاق خواب و سایر موارد مد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی دکمه اعمال فیلتر کلیک نمایید تا اقامتگاه های مناسب شما نمایش داده شود

3- موارد یافت شده را چک کنید و اقامتگاه مورد پسندتان را با کلیک بر روی آگهی باز کنید

4- اطلاعات اقامتگاه را مطالعه کنید و در صورت تمایل درخواست رزرو را ثبت کنید و منتظر پیامک یا تماس از طریق سایت باشید

ساعت تحویل و تخلیه؟

قانونا تحویل ساعت 2 ظهر و تخلیه 12 ظهر میباشد

آیا ساعت تحویل/تخلیه میتواند تغییر کند؟
درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

آیا میتوانم واحد را صبح تحویل بگیرم؟
معمولا به این دلیل که مهمان قبلی شما تا ساعت قانونی یعنی 12 ظهر داخل واحد میباشد و میزبان ساعتی را برای نظافت واحد در نظر میگیرد این امکان وجود ندارد مگر اینکه مهمان قبلی شما زودتر واحد را تخلیه کند یا اینکه شب قبل واحد خالی بماند . با این حال میتوانید درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

آیا میتوانم واحد را دیرتر تخلیه کنم؟
معمولا به این دلیل که مهمان بعدی شما ، ساعت قانونی یعنی 2 ظهر واحد را تحویل میگیرد و میزبان ساعتی را برای نظافت واحد در نظر میگیرد این امکان وجود ندارد مگر اینکه مهمان بعدی شما دیرتر واحد را تحویل بگیرد یا اینکه روز بعد واحد خالی باشد . با این حال میتوانید درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

شماره تماس میزبان؟

شماره میزبان بعد از رزرو قطعی و پرداخت برای شما پیامک میشود .

چطور سوالاتم را از میزبان بپرسم؟
درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد و با شما تماس خواهند گرفت.

مدارک مورد نیاز؟

مدارک دریافتی مورد نیاز هر میزبان در قسمت قوانین و مقررات هر آگهی ذکر شده است .

آیا ارائه مدارک محرمیت الزامیست؟
طبق قوانین سایت ارائه مدرک محرمیت الزامی است و اجرای این قانون وظیفه میزبان میباشد .

نحوه ی پرداخت؟

بعد از قبول درخواست رزرو توسط میزبان از طریق های زیر می توانید پرداخت را انجام دهید
1- لینک پرداخت برای شما پیامک میشود با کلیک روی لینک به درگاه بانک متصل میشود
2- با ورود به حساب کابری ( حساب من) > رزرو های من > رزرو های در انتظار پرداخت > روی گزینه پرداخت کلیک کنید
3- درصورتیکه رمز دوم ندارید در ساعات کاری ( 9 صبح تا 11/30 شب ) مبلغ را به حساب 5022291011509526 بانک پاسارگاد بنام محمدعلی سهرابی نیا واریز نمائید و فیش واریزی را به شماره 09360263804 واتساپ کنید

قوانین کنسلی؟

کنسل نمودن رزرو توسط میزبان کسر ۱۰٪ از مبلغ کل رزرو ( سهم املاک باشی ) از حساب میزبان و بازگشت کل مبلغ به مهمان
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان تا ۷۲ ساعت مانده به شروع اقامت: کسر ۱۰٪ از مبلغ کل رزرو ( سهم املاک باشی ) و بازگشت باقی‌مانده مبلغ.
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان کمتر از ۷۲ ساعت مانده به شروع اقامت: کسر مبلغ اولین شب رزرو و بازگشت باقی‌مانده مبلغ.
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان در روز شروع اقامت: کسر مبلغ ۲ شب اول رزرو و بازگشت باقی‌مانده مبلغ
در ایام پیک تعطیلات ، بازه‌ی ۷۲ ساعت، ۱ هفته محاسبه می‌شود و امکان کنسلی وجود ندارد
در صورت مراجعه نکردن میهمان در زمان رزرو، محل اقامت برای میهمان خالی نگه داشته شده و هيچ‌ گونه وجهی مسترد نخواهد شد.
در صورت مطابقت نداشتن محل اقامت با توضیحات ارائه شده توسط میزبان در آگهی از قبیل متراژ و تعداد خواب و … کل مبلغ به میهمان مسترد ( میهمان گرامی درصورت مغایرت واحد را تحویل نگیرید در صورت تحویل واحد هزینه مسترد نخواهد شد )
مهمان تنها 3 ساعت بعد از تاریخ شروع رزرو خود مهلت دارد تا یکی از موارد بالا را برای استرداد پول خود از طریق سایت “املاک باشی” یا از طریق راه های ارتباطی به سایت اعلام کند. ( شرایط ذکر شده برای استرداد پول مهمان غیرقابل تغییر و جایگزینی هستند.)
در صورت لغو رزرو توسط میزبان ، مهمان می تواند انتخاب کند یا تمامی پول به او بازگردانده شود و یا با انتخاب اقامتگاه جدید مبلغ به کیف پول مهمان عودت داده میشود و میتواند از مبلغ برای رزرو واحد جدید استفاده نماید، سایت پیش پرداخت را برای رزرو جدید در نظر گرفته و همچنین میزبان باید بداند که این لغو رزرو در بازخورد صفحه اش به صورت خودکار ثبت خواهد شد .

تماس با پشتیبان


شماره های تماس :
02632565304
02632565357
02632565296

09360263804

شماره واتساپ و تلگرام املاک باشی

09360263804

شبکه های اجتماعی املاک باشی

اینستاگرام املاک باشی
کانال تلگرام املاک باشی
توییتر املاک باشی

نکات ضروری در سفرهای تابستانی چه هستند؟

رعایت بهداشت در گرما برای جلوگیری از مشکلات گوارشی و گرمازدگی چرا که رشد باکتری در گرما بیشتر میشود. پوشیدن لباس های روشن ، تا جایی که میتوانید هر روز دوش بگیرید. غذاهای سبک و کم چرب بخورید. به طور مداوم آب بنوشید که بدنتان دچار کم آبی نشود. چسب زخم، پماد یا اسپری ضد نیش حشرات، قرص ضد اسهال و ضد تهوع، صابون، ژل شستشوی دست و اسپری ضد تعریق را فراموش نکنید. 

خنک ترین شهرهای شمالی برای سفر تابستانی کدام است؟

ماسوله ، ماسال ، داماش ، تالش ، سوادکوه ، شیرگاه ، آلاشت ، کلاردشت ، مازیچال ، ترکمن صحرا ، روستای فیلبند و جهان نمای گرگان از بهترین و خنک ترین مکان هایی است که میتوانید برای سفر تابستانی خود انتخاب کنید.

بهترین شهر های ایران برای سفر تابستانی کدام است؟

فیروزکوه ، آلاشت مازندران ، ماسوله ، کندوان ، شهرکرد ، روستای جهان نمای گرگان ، بجنورد، اردبیل ، ارومیه ، سرعین ، روستای فیلبند مازندران ، دماوند ؛ ماسال , ترکمن صحرا از جمله مکان های بسیار خنک و مناسب برای سفرهای تابستانی است.

در کدام شهر ها ویلا ، سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره می دهند؟

املاک باشی در اکثر شهر های توریستی ، اداری و تجاری ایران ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد. اجاره روزانه خانه ، سوئیت ، و آپارتمان مبله در شهرهای همانند تهران ، کرج ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، قشم ، بوشهر ، بندرعباس ، چابهار ، آبادان و….. همچنین اجاره ویلا در شهرهای شمالی مانند رامسر ، چالوس ، نوشهر ، متل قو ، تنکابن ، بابلسر ، ایزد شهر ، ماسال ، رشت ، ماسوله و …. همچنین شهرهای اطراف تهران جهت اجاره ویلا از قبیل کردان ، فشم ، شهریار ، کرج، دماوند و … کافیست به سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید.

رنج قیمت اجاره سوئیت در تهران چقدر است؟

در سایت املاک باشی قیمت اجاره سوئیت در تهران با توجه به متراژ، موقعیت مکانی و تعداد نفرات شما متغیر است و بین 90 هزار تومان تا 600 هزار تومان متغیر است. کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید

برای اجاره روزانه خانه چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا و سوئیت ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است ولی اجرایی ان بعهده مالک می باشد.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

اجاره روزانه خانه در تهران به صرفه تر است یا رزرو هتل؟

زمانی که شما اجاره روزانه خانه در تهران میکنید کارهایی نظیر پخت و پز را نیز میتوانید انجام دهید و هزینه های غذا و رستوران هتل از مخارج شما کم میشود. همچنین مانند هتل تعرفه ثابتی ندارد و شما مناسب با بودجه خود میتوانید بهترین خانه را پیدا کرده و رزرو کنید همچنین چون با شخص طرف هستید امکان تخفیف گرفتن از میزبانتان وجود دارد. کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید

برای اجاره ویلا در کردان بصورت روزانه چکار کنم؟

اجاره ویلا برای سپری کردن تعطیلات آخر هفته همیشه مورد استقبال بوده برای اینکه این شیوه تداوم داشته باشد بهتر است ویلاهایی که با قیمت های مناسب برای اجاره قرار گرفته اند رزرو شود. شما میتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن املاک باشی انواع ویلاها را مناسب هر نوع بودجه ای در کردان مشاهده کنید و اقدام رزرو کنید.

برای اجاره ویلا اطراف تهران کجا بهتر است؟

در اطراف تهران مکان های بسیاری وجود دارد که با طبیعت زیبا و آب و هوای عالی میتواند تداعی گر سفرهای شمالی باشد. با اجاره ویلا استخردار در کردان ، شهریار ،لواسان و فشم ، اطراف کرج و … میتوانید تعطیلات آخر هفته خود را زیباتر کنید ، کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید.

چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم ؟

سایت املاک باشی دارای اینماد هست سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 09360263804 و 09196218216 و 02632565304 و 02632565296 آماده پاسخگویی به شماست.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.