Connect with us

اجاره روزانه

شکارگاه خسرو پرویز کجاست؟

شکارگاه خسرو پرویز در شهر کرمانشاه واقع شده است و با توجه به نام آن مکانی برای شکار در دوران پادشاهی خسرو پرویز محسوب می شده است..

Published

on

شکارگاه خسرو پرویز در شهر کرمانشاه واقع شده است و با توجه به نام آن مکانی برای شکار در دوران پادشاهی خسرو پرویز محسوب می شده است. این شکارگاه پایین تر از طاق بستان و در دوران اشکانیان به عنوان محلی برای شکل گیری شهر بوده که بعدها در دوره ساسانیان به عنوان شکارگاه از آن استفاده می شده است. این اطلاعات از کاوش های سال 1388 به دست آمده است.

شکارگاه خسرو پرویز

آشنایی با شکارگاه خسرو پرویز

شکارگاه خسرو پرویز در گذشته تنها به همین نام و در نزدیکی تپه ای که مراد حاصل نام داشت شناخته می شد. نام های دیگری که به این مکان نسبت داده اند دیوار خسرو یا دیوار شکارگاه خسرو پرویز می باشد. اما پس از کاوش هایی که در این منطقه صورت گرفته است، مشخص شده است که قبل از شکل گیری شکارگاه دیوار های خشتی از قبل در این ناحیه بنا نهاده شده اند. در کاوش دو مرتبه ای صورت گرفته در این منطقه نشان داده شده است که در دوره اشکانیان دیوار هایی با قطر 14.60 متر به همراه خندق در زیر خاک مدفون شده بوده اند.

فضای شکارگاه شامل 1100 متر طول و 800 متر عرض می شود که در هنگام احداث بلوار طاق بستان به دو بخش تقسیم شده و همین موضوع باعث تخریب این اثر دیدنی شده است.

دانستنی های جالب در مورد شکارگاه خسرو پرویز

نکته ها و کشفیات جالبی در مورد شکارگاه وجود دارد. اینکه در بخش شرقی این شکارگاه دور از فضای دیوار های آن، موارد دیگری مثل ظروف سفالی، خمره، استخوان حجیم و غیره پیدا شده است که اطلاعات چندان دقیقی از آنها به دست نیامده است. طبق نظر یکی از سرپرستان کاوش در منطقه شکارگاه خسرو پرویز کرمانشاه بسیاری از تصاویری که در طاق بستان شاهد آن هستیم الهام گرفته از حیوانات مربوط به این شکارگاه بوده است.

کرمانشاه

آسیب های جدی به شکارگاه خسرو پرویز

با توجه به باستانی بودن و اهمیت بدون شک شکارگاه اما اتفاقاتی که در طی مدت زمان کنونی در این شکارگاه و زمین های اطراف آن به وقوع پیوسته اند باعث ایجاد آسیب  و تخریب حداکثری برای آن شده اند. از جمله آنها می توان به عبور بلوار طاق بستان و تقسیم آن به دو بخش، پل صیاد شیرازی با تخریب بخشی از محوطه شکارگاه، تاسیس حوزه علمیه امام خمینی در حریم شکارگاه و عبور قطار شهری و قرار دادن ستون های قطار درون محوطه و کنار تپه اشاره کرد. این موارد باعث آسیب جدی به این اثر مهم و تاریخی شده اند و با تخریب های دائمی که توسط مردم به دلیل ناآگاهی صورت گرفته نمی توان به اطلاعات دقیقی که می توانست از این منطقه برای آینده استخراج شود خوشبین بود.

شما برای اقامت در شهر کرمانشاه و امکان دیدن این شکارگاه می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن املاک باشی اقدام کنید. به این صورت که پس از ورود به اپ یا سایت با جستجو کردن نام شهر لیستی از اقامتگاه های روزانه برایتان پدیدار می شود. این لیست می تواند شامل آپارتمان، سوئیت یا خانه مبله باشد.

در کدام شهر ها ویلا ، سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره می دهند؟

املاک باشی در اکثر شهر های توریستی ، اداری و تجاری ایران ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد. اجاره روزانه خانه ، سوئیت ، و آپارتمان مبله در شهرهای همانند تهران ، کرج ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، قشم ، بوشهر ، بندرعباس ، چابهار ، آبادان و….. همچنین اجاره ویلا در شهرهای شمالی مانند رامسر ، چالوس ، نوشهر ، متل قو ، تنکابن ، بابلسر ، ایزد شهر ، ماسال ، رشت ، ماسوله و …. همچنین شهرهای اطراف تهران جهت اجاره ویلا از قبیل کردان ، فشم ، شهریار ، کرج، دماوند و … کافیست به سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید.

برای اجاره روزانه خانه چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا و سوئیت ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است ولی اجرایی ان بعهده مالک می باشد.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم ؟

سایت املاک باشی دارای اینماد هست سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 09360263804 و 09196218216 و 02632565304 و 02632565296 آماده پاسخگویی به شماست.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.