Connect with us

اجاره روزانه

غار کرفتو بازمانده از دوران ماقبل تاریخ در کردستان

غار کرفتو در شرق شهر سقز کردستان واقع شده است. گفته های زیادی در مورد این غار وجود دارد و پیدایش آن را به دوران قبل از تاریخ نسبت می دهند. در منابعی هم نقل شده است..

Published

on

غار کرفتو در شرق شهر سقز کردستان واقع شده است. گفته های زیادی در مورد این غار وجود دارد و پیدایش آن را به دوران قبل از تاریخ نسبت می دهند. در منابعی هم نقل شده است که این غار در دوران مزوزوئیک در زیر آب بوده و پس از آن از آب خارج شده است. از این رو قدمت آن بسیار بالاست. همچنین نوشته هایی در این غار پیدا شده است که مربوط به دوران قبل از تاریخ است. اگر بخواهید از موقعیت دقیق غار کرفتو اطلاع کسب کنید باید بدانید که این غار در بین روستای مسعود آباد و میر سعید و علی آباد و نخود دره تکاب قرار گرفته است. پس دسترسی به آن از طریق شهر دیواندره امکان پذیر است.

غار کرفتو

اطلاعات جالب و مهم در مورد غار کرفتو

این غار 4 طبقه دارد که تغییر شکل و شمایل آن در دوره های مختلف تاریخی و به واسطه تغییراتی که انسان در دل آن قرار داده است به شکل امروزی به دست ما رسیده است. نقشه داخل این غار توسط محققان متعددی تنظیم و ارائه شده که به شناخت بهتر آن می انجامد. در سردر یکی از اتاق های طبقه سوم این غار کتیبه ای یونانی وجود دارد که نشان از معبد بودن آن اتاق در دوره خاصی از تاریخ می دهد. گردشگران امروزه می توانند از طریق راه پله و مسیر های تعبیه شده به سادگی از غار کرفتو دیدن کنند.

نام غار کرفتو از کجا آمده است؟

منابع مختلف، برای یافتن منبع نامگذاری این غار به اسم کرفتو را طبق گفته های مردم محلی و اطلاعات به دست آمده به جمع بندی مناسبی نرسیده اند اما طبق یافته ها گفته می شود نام غار کرفتو در واقع در گذشته قلعه ی کرفتو بوده است که به این نام رسمی تغییر داده شده است. به طور کلی قلعه ی که رفتو مکان مهمی در ادوار مختلف تاریخی به حساب می آمده است. چرا که مردم برای پناه جستن به آن مراجعه می کرده اند و به این واسطه از هجوم بیگانگان در امان می مانده اند. اگر به این غار آهکی خوب دقت کنید دلیل اهمیت آن را بهتر متوجه می شوید؛ چرا که بنیاد و ساختار محکمی دارد و برای پناه جستن مکان بسیار مناسبی تلقی می شده است.

کردستان

یک گفته ی دیگر از زبان مردم محلی بیانگر این حقیقت است که کرفتو در واقع گرفتو بوده که این کلمه به معنای فتح شده است و دلیل نامگذاری آن نیز به آسیب دیدن و تهاجم به آن در یک دوره از تاریخ در یک جنگ خونین است. با این حال مورد اول برای نامگذاری غار کرفتو بسیار محتمل تر از این مورد می باشد.

ترکیب تاو و هه تاو در زبان کردی نشان دهنده گرما است و این موضوع به معبد بودن و مکانی برای ستایش خورشید مرتبط می باشد. پس تطبیق وجود کتیبه و این نام نشان دهنده اهمیت این غار برای ساکنان از نظر محیطی برای پرستش و عبادت است.

بازدید از غار کرفتو؛ یک اثر ملی

برای دیدن غار کرفتو باید به کردستان سفر کنید و از جاذبه های دیدنی مجاور آن نیز دیدن نمایید. برای اینکه تایم اقامت تان را در یک اقامتگاه مناسب و با قیمت خوب بگذرانید می توانید از طریق سایت یا اپ املاک  باشی اقدام به رزرو و اجاره نمایید.

در کدام شهر ها ویلا ، سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره می دهند؟

املاک باشی در اکثر شهر های توریستی ، اداری و تجاری ایران ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد. اجاره روزانه خانه ، سوئیت ، و آپارتمان مبله در شهرهای همانند تهران ، کرج ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، قشم ، بوشهر ، بندرعباس ، چابهار ، آبادان و….. همچنین اجاره ویلا در شهرهای شمالی مانند رامسر ، چالوس ، نوشهر ، متل قو ، تنکابن ، بابلسر ، ایزد شهر ، ماسال ، رشت ، ماسوله و …. همچنین شهرهای اطراف تهران جهت اجاره ویلا از قبیل کردان ، فشم ، شهریار ، کرج، دماوند و … کافیست به سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید.

برای اجاره روزانه خانه چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا و سوئیت ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است ولی اجرایی ان بعهده مالک می باشد.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم ؟

سایت املاک باشی دارای اینماد هست سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 09360263804 و 09196218216 و 02632565304 و 02632565296 آماده پاسخگویی به شماست.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.