Connect with us

آپارتمان مبله

موزه عبرت ؛ مخوف ترین زندان ساواک

موزه عبرت یکی از ترسناک ترین و خاص ترین زندان ها و ندامتگاه های احداث شده در دوران پهلوی می باشد. افراد بسیاری با سفر به تهران، از این موزه بازدید می کنند. تنها صرف مدت زمان کوتاهی برای گردش در این زندان، کافیست تا بدانید ساواک چه شکنجه هایی بر روی مردم انجام می داد. 

Published

on

موزه عبرت؛ مخوف ترین زندان ساواک

همه ما بارها در مورد شکنجه گاه های ساواک مطالبی شنیده ایم، اما آیا تاکنون به بازدید از آنها پرداخته اید؟ موزه عبرت در واقع یکی از جاذبه های گردشگری مخوف و حقیقی است، که تاریخ را برای ما شفاف می سازد. انقلابیونی که در این ندامتگاه شکنجه های سختی را تحمل کردند، تا مردم ایران در رفاه و آزادی زندگی کنند.

بازدید از موزه عبرت شاید حس خوبی را در انسان به وجود نیاورد، اما می تواند حقیقت های بسیاری را در مورد ساواک و نظام پهلوی به ما نشان دهد. بیشتر افرادی که علاقه مند به تاریخ و بازدید از مکان های تاریخی هستند، به بازدید از این ندامتگاه می پردازند.

در کنار مخوف بودن موزه عبرت، مسئله ای که منجر می شود گردشگران زیادی علاقه مند به بازدید از این موزه باشند، سبک خاص معماری آن است. سبک معماری آن انسان را به یاد گودال عذاب می اندازد. گویی تمام انسان ها روزی قرار است از بلندی درون چاهی پر از عذاب بیافتند.

ندامتگاه و زندان عبرت ساواک

تاریخچه احداث زندان موزه عبرت

در سال 1311 دولت ایران تصمیمی گرفت ندامتگاهی برای حبس زنان مجرم احداث نماید. اما تمام این پیش بینی ها و تصمیمات، به یک مدت زمان کوتاه تعلق داشت. زیرا پس از احداث زندان عبرت، استفاده دیگر از آن آغاز گردید.

این زندان در سال 1316 فعالیت خود را به عنوان یک توقیفگاه آغاز نمود. اما به محض تاج گذاری محمدرضا شاه، پسر رضا خان، از آنجا به عنوان منطقه ای خاص برای شکنجه انسان ها استفاده شد. اگر به بازدید از موزه عبرت بپردازید، می توانید نوع معماری آن که همچون قلعه ای عمیق طراحی شده است با ساعت ها سردرگمی در اتاق های زندان را مشاهده کنید.

افراد بسیاری از مردم کشور با مراجعه به وب سایت املاک باشی اقدام به اجاره خانه در تهران می نمایند، تا این مکان تاریخی و مخوف را از نزدیک مشاهده کنند. برخی دیگر نیز با نصب اپلیکیشن املاک باشی، اجاره خانه مبله در تهران را با سرعت بیشتری انجام داده، و خود را برای گردش در تهران و بازدید از موزه عبرت آماده می نمایند.

می توانید با سفر به پایتخت، در کنار مکان های تاریخی و دیدنی زیبا، از این موزه مخوف و ترسناک نیز دیدن نمایید. با کمی گشت و گذار در موزه عبرت در خواهید یافت که در طول تاریخ حکومت پهلوی ها چه بر سر مردم آورده می شد. در این موزه مجسمه های زیبایی ساخته شده اند، که به خوبی روش های شکنجه ساواک را به نمایش گذاشته اند.

ندامتگاه و زندان عبرت ساواک

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.