Connect with us

اجاره روزانه

چرا محوطه ی باستانی بیستون ارزشمند است؟

بیستون محوطه ای تاریخی و باستانی در استان کرمانشاه ایران است که قدمت آن به دوران ایران پیش از اسلام برمی گردد. بیستون در گذشته به صورت بغستان تلفظ می شده است ولی بعضا به اشتباه به شکل بی سُتون خوانده می شود…

Published

on

چرا محوطه ی باستانی بیستون ارزشمند است؟

بیستون محوطه ای تاریخی و باستانی در استان کرمانشاه ایران است که قدمت آن به دوران ایران پیش از اسلام برمی گردد. بیستون در گذشته به صورت بغستان تلفظ می شده است، ولی بعضا به اشتباه به شکل بی سُتون خوانده می شود. بغستان به معنی ( بغ خدا+ ستان جایگاه) است که در مجموع به معنی جایگاه خدایان می باشد. دلیل اینکه بر روی سنگ کوه های این منطقه پادشاهان آثاری از خود به جای گذاشته اند وجود یک راه عبور برای کاروان ها و لشکریان بوده است و مسیری مهم و پر رفت و آمد بین بابل و اکباتان و دیگر سرزمین های در رشته کوه های زاگرس بوده است.

کتیبه

آشنایی با بیستون معروف

اگر برای سفر به دنبال مکانی تاریخی هستید یکی از غنی ترین و بهترین جاها محوطه ی بیستون است. در محوطه ی بیستون دوره های مختلفی کشف شده که به ترتیب عبارت اند از: دوران پیشا تاریخی، دوره ی مادها، دوره ی هخامنشیان، سلوکیان، اشکانیان، دوره ی ساسانیان، مغول ها و صفویا. این منطقه از این جهت که در مسیری مهم و پر رفت و آمد واقع بوده، در همه ی ادوار از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.

معرفی کوتاه کتیبه بیستون

کتیبه ی بیستون بزرگترین سنگ نبشته ی شناخته شده در جهان است. متاسفانه از دوره ی هخامنشی ها اسناد مکتوب بسیار کمی در اختیار است، کتیبه ی بیستون از مهم ترین و اولین متن های مکتوب از زمان هخامنشیان است.

داریوش بزرگ فرمان داد تا کتیبه ی بیستون را بر دامنه ی کوه بیستون بنویسند. جریان این کتیبه از این قرار است که پس از به خاک سپردن کورش بزرگ بردیای دروغین و یا همان گئومات دست به شورش علیه هخامنشیان زد و ادعای حکومت کرد، سپس داریوش بزرگ که داماد کوروش بزرگ نیز بود به مقابله با او پرداخت و در نهایت او را شکست داد. کتیبه ی بیستون شرح وقایعی است که داریوش از شکست گئومات مغ و یارانش نقل کرده است.

این سنگ نبشه از معروف ترین آثار این منطقه ی باستانی است ولی آثار تاریخی دیگری نیز در این محوطه ی مهم وجود دارد که از اهمیت بالایی برخوردار است. پیکره ی هرکول یکی از این آثار است که مربوط به دوره ی سلوکی می باشد، این مجسمه به ارتفاع 20/2 می باشد و به صورت تکیه داده شده با پیاله ای در دست حجاری شده. از دیگر آثار این محوطه ی بسیار مهم و دیدنی می توان به سنگ نگاره ی گودرز، سنگ بلاش، نقش مهرداد اشکانی، فرهاد تراش، بنای ساسانی و پل ساسانی، پل بیستون و بسیاری آثار ارزشمند دیگر اشاره کرد که هرکدام نشان دهنده ی دوره ای از تاریخ ایران است.

مجسمه هرکول

موقعیت مکانی بیستون

محوطه ی بیستون بر سر راه کهن همدان به کرمانشاه در دامنه ی کوه بیستون واقع گشته است. این پدیده ی بسیار مهم و دیدنی باستانی وسعتی به اندازه ی 1 هزار و 650 هکتار و محدوده ای به اندازه ی 36 هکتار نه تنها به لحاظ تاریخی که از زیستی و طبیعی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

اگر به فکر اقامت در این منطقه هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از اپ یا سایت املاک باشی می باشد. شما با جستجو نام شهر یا منطقه مورد نظر می توانید خانه، سوئیت یا آپارتمان را رزرو یا اجاره کنید.

در کدام شهر ها ویلا ، سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره می دهند؟

املاک باشی در اکثر شهر های توریستی ، اداری و تجاری ایران ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد. اجاره روزانه خانه ، سوئیت ، و آپارتمان مبله در شهرهای همانند تهران ، کرج ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، قشم ، بوشهر ، بندرعباس ، چابهار ، آبادان و….. همچنین اجاره ویلا در شهرهای شمالی مانند رامسر ، چالوس ، نوشهر ، متل قو ، تنکابن ، بابلسر ، ایزد شهر ، ماسال ، رشت ، ماسوله و …. همچنین شهرهای اطراف تهران جهت اجاره ویلا از قبیل کردان ، فشم ، شهریار ، کرج، دماوند و … کافیست به سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید.

برای اجاره روزانه خانه چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا و سوئیت ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است ولی اجرایی ان بعهده مالک می باشد.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم ؟

سایت املاک باشی دارای اینماد هست سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 09360263804 و 09196218216 و 02632565304 و 02632565296 آماده پاسخگویی به شماست.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.