Connect with us

اجاره روزانه

کویر لوت؛ سرزمین رازهای ناگفته

کویر لوت را به صراحت می توانیم گرمترین نقطه بر روی کره زمین به شمار آوریم. این کویر با وجود آنکه گرم و طاقت فرساست، اما دیدنی های بسیاری را در خود جای داده است. از جمله شبهای ستاره باران، روزهای گرم و تپه های شنی و دیگر دیدنی های دشت زیبای لوت. 

Published

on

کویر لوت؛ سرزمین رازهای ناگفته

همه ما انسان ها علاقه مند مکان های سرسبز و خوش آب و هوا هستیم. اما زمانی که وارد کویر لوت می شویم، خودمان را در دنیایی پر از رازهای ناگفته می یابیم. کویر گرم با شب های سرد و ستاره باران. تا به حال ستاره ها و زیبایی های آن را از نزدیک لمس کرده اید؟

برای دیدن و لمس کردن زیبایی های آسمان، نیاز به شبهای دیدنی و خاص کویر خواهید داشت. با این که کویر لوت یکی از گرمترین نقاط بر روی کره زمین به شمار می رود، زیبایی های بی نظیر و خاص خود را دارد. این کویر را نباید با بیابان یکی بدانید. 

زیرا تفاوت پوشش گیاهی، بارش های اندک و حیات وحشی که در کویر لوت وجود دارد، آن را از بیابان های خشک مجزا نموده است. باید بگوییم لوت یکی از صعب العبور ترین مکان ها بر روی جهان است. حتی برخی از قسمت های این کویر به گونه ای است که بر روی آن هیچ موجود زنده ای زندگی نمی کند. 

دشت زیبای لوت

دیدنی های خاص کویر لوت چیست؟

تقریبا یک چهارم ایران را مناطق کویری در بر گرفته اند. اما این مسئله به ان معنا نیست که نمی توان از آنها استفاده نمود. بسیاری از گردشگران و مسافرانی که به طبیعت کویر علاقه مند هستند، با اجاره سوئیت یا خانه در نزدیکترین محل به لوت، خودشان را برای یک سفر هیجان انگیز آماده می کنند. 

شب های دیدنی و زیبای کویر لوت از یک سوی، و دشت شنی جذابی که بی نهایت قدرت جذب انسان را دارد از سوی دیگر، منجر شده است تا افراد بسیاری ایام تعطیلات خود را به این منطقه سفر کنند. علاوه بر آن جاذبه های دیدنی دیگری نیز در این دشت وجود دارد که از جمله مهمترین آنها باید به شهر کلوخی که به شهر خیالی در لوت شهرت دارد اشاره کنیم. 

این دشت بی نظیر از تپه های شنی فوق العاده ای برخوردار می باشد، که زمین شناسان علاقه مند به تحقیق را به سمت خود جذب میکند. بسیاری از زمین شناسان به کویر لوت تا رازهایی که در ذهن خود دارند را کشف کنند. 

البته منطقه ای به نام شهداد در دشت لوت وجود دارد، که در زمان های گذشته مردم در این منطقه زندگی می کردند.این دشت در طی سالهای 2004 تا 2009 به عنوان گرمترین نقطه بر روی سطح زمین شناخته شده است. که دلیل این میزان گرما و حرارت را دانشمندان رنگ تیره و سطح خشک کویر لوت می دانند. 

تپه های شنی کویر لوت
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.